Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Finanse i rachunkowość Usługi

Potrzebujesz pomocy biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś!

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zwykle źródłem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich szefowie często nie są gotowi rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że potencjalne kontrole US nie zakończą się wystawieniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i czasu – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy też wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci zdobyli właściwe uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]