Rzeźba na zamówienie – postaw ją w ogrodzie lub w mieszkaniu

Usługi Zakupy

Rzeźba jest jedną z pierwotnych form artystycznego wyrazu. Pierwsze arcydzieła zaistniały już wiele tysięcy lat temu i nieustannie towarzyszą nam w rozlicznych dziedzinach naszego życia. Spotykamy je najczęściej tam, gdzie obcujemy ze sztuką – w świątyniach, w galeriach oraz w muzeach, ale również w przestrzeni publicznej: na ulicach i placach, w gmachach firm, a nawet w centrach handlowych. Rozpowszechnienie rzeźb w życiu jest na tyle duże, iż nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieła tworzone rękoma rzeźbiarzy widujemy praktycznie codziennie. W tym artykule przytoczymy parę przykładów świadczących o powyższym.

Metalowe rzeźby w gmachach użyteczności publicznej

Prace rzeźbiarzy, nawet jeśli prezentują sobą ogromne wartości estetyczne oraz artystyczne, notorycznie są przez publiczność traktowane jako tło – w przestrzeni publicznej (chociaż nie tylko) są bowiem spotykane dosłownie na każdym kroku. Monumentalne pomniki, jak również rzeźby rozmieszczone na ulicach, na skwerach czy w przydomowych ogródkach, obecne są wszak w większości miast. Poza tym w szeregu przypadków można je zobaczyć również w licznych budynkach. Pełnią funkcję ozdobną m.in. w urzędach, szkołach czy innych miejscach użyteczności publicznej

Rzeźby z metalu. W jakich sytuacjach warto je zamówić?

Podane powyżej przykłady dotyczą w głównej mierze potężnych, nieruchomych prac. Jednakże jest to mniejsza część wszelkich rzeźb spotykanych w naszym codziennym życiu. Natomiast zdecydowana większość z nich to mniejsze prace, wykonane z myślą o prywatnym użytku – to przykładowo nagrody na laureatów konkursów, medale oraz popiersia na zamówienie. Projektodawcy rozmaitego typu plebiscytów czy zawodów sportowych mają dość łatwe zadanie, gdyż kupno rzeźby na zamówienie (figur z brązu czy innych metali) nie jest dużym wydatkiem, a ich wykonanie należy po prostu polecić zawodowemu artyście.