Skąd wypożyczyć kontener na gruz?

Branża budowlana Usługi

Sporo odpadów nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu szczególnie o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.