Stwórz niezapomniany klimat w ogrodzie – rzeźba ogrodowa

Usługi Zakupy

Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na terenach miejskich, ale również na prywatnych posesjach. Którą metodą są wykonane? Kto najczęściej kupuje rzeźby ogrodowe i fontanny w formie ozdobnej figury?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nieszablonowa metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz popularniejszą metodą urozmaicenia przestrzeni municypalnej i prywatnych ogrodów. Dzisiaj ogromnym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt jest opracowany na podstawie preferencji klienta, jego predyspozycji, a także wielkości ogrodu. Na znacznych powierzchniach wspaniale prezentują się większe, masywne projekty, które zachwycają swoim majestatycznym charakterem. W mniejszych ogrodach zaleca się z kolei umieszczanie niedużych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać między bogatymi zdobieniami bądź wręcz na odwrót – postawić na pomniki minimalistycznymi. Dobór odpowiedniej rzeźby musi zależeć od charakteru ogrodu i tego, jaki efekt zamierzamy finalnie uzyskać. Szerokim popytem cieszą się także niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te to doskonała forma dekoracji przestrzeni.

Dla kogo rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to wyraz artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez klientów wszelkiego typu. Bardzo dobrze prezentuje się na skwerach, miejskich ogrodach, lasach, może również być ozdobą posesji przy urzędzie, muzeum, hotelu, uniwersytecie bądź innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują także osoby prywatne, które pragną stworzyć w swoim ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać minimalistyczną rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter ogrodu lub zdecydować się na figurę stylizowaną na antyk. Modne są też okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą wspaniałym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.