Zalety implantologii

Usługi Zdrowie

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale też posiadają wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie okresu gojenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się tytoniu, alkoholu oraz gorących dań. Ważne jest też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo ważne jest to, żeby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na istotne wskazówki.