Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Wentylacja i ciepłownictwo

Jeśli chcesz kupić filtr minipleat, odwiedź ten adres

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też bezustannie poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, głównie w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (np. w szpitalach).

Filtry mini-pleat typu minipleat – do domu oraz biur

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach lub budynkach mieszkalnych doskonale sprawdzą się filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem również takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, włosy bądź spaliny. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – wydajna praca w wymagających warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a mocna obudowa, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinny być zachowane wysokie standardy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych przemysłu optycznej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46