Drewniane podłogi

Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Drewniane podlogi zamówisz na www.balticwood.pl

Podłogi drewniane chyba nigdy nie wyjdą z mody. Wykańczając każde wnętrze trzeba podjąć decyzję jaką podłogę wybrać do naszego pomieszczenia. Decyzja nie jest łatwa, w związku z tym, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Kolor i kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów wpływa na estetyczny odbiór wnętrza. Podłogi drewniane są wciąż niezastąpione w tej kwestii.

Zalety podłóg drewnianych

Duża uniwersalność zastosowania oraz wytrzymałość sprawia, że podłogi drewniane cieszą się dużym powodzeniem od wielu lat. Zasługą higroskopijności drewna jest zdolność naturalnej regulacji mikroklimatu wnętrza, w którym są zainstalowane. Podłogi drewniane są cieplejsze od powierzchni pokrytych panelami i nieco wyciszają odgłos kroków. Ponadto różnorodność gatunków drewna pod względem jego światłoczułości,czy barwy czynią z drewna materiał unikalny.

Jakie są dostępne rodzaje podłóg drewnianych?

Różnorodność kolorów oraz gatunków, a także nieskończona liczba wzorów słojów drewna, pozwalają na dobranie odpowiedniej drewnianej podłogi do każdego pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że podłoga drewniana jest bardzo wrażliwa na warunki w jakich ma być stosowana. Dla przykładu do łazienek można wykorzystać jedynie drewno lite, o olejowanym wykończeniu.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]