Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Chcesz nabyć panele drewniane? Sprawdź https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]