kaski motocyklowe

Jaki kask na motor

Zagadnienia motoryzacyjne

Nie ma znaczenia, jaki posiadasz jednoślad ani to, czy pokonujesz na nim drogę do miejsca pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wypady – kask to obligatoryjny składnik garderoby każdego motocyklisty, albowiem zapewnia mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie upadku.

Właściwy kask na motocykl, czyli który? / Właściwy kask na motocykl / Jaki powinien być kask na motocykl? / Jaki warto wybrać kask na motocykl?

Ciągle zastanawiasz się, czym kierować się w ciągu wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie należałoby oszczędzać, to właśnie dlatego zdecyduj się na kask znanej marki, takiej jak HJC, jaki jak najodpowiedniej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku ofert dostępne są przeróżne typy kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, dedykowane do jazdy w terenie. Czym poszczególne warianty kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najatrakcyjniejsze kaski na motor to kaski integralne, jakich skorupa skonstruowana jest z pojedynczego kawałka tworzywa. Są one najbezpieczniejszym rodzajem kasków. Kaski szczękowe zezwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, żeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają asekuracji szczęki, są więc mniej bezpieczne – dlatego poleca się je przede wszystkim do jazdy po mieście. Jednocześnie kaski otwarte są w najwyższym stopniu wygodne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, jakie dodatkowo posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask marki HJC

HJC to kapitalna marka, doceniana przez motocyklistów na całym świecie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane gigantycznej liczbie eksperymentów – a równocześnie mają przystępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak i szczękowe, otwarte oraz enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które dzięki zastosowanym materiałom są niezwykle lekkie, a równocześnie nadzwyczaj wytrzymałe.
Pośród kasków HJC są również repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Dane kontaktowe:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]