Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

IT Zagadnienia związane ze stronami www

Głównym powodem, przez który na portal internetowy może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych konsekwencji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie nadmiernej ilości fraz kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Manipulują one pozycją portalu w przeglądarce i tym samym naruszają normy naturalnego linkowania ustalone przez grupę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią tekstów sponsorowanych przesyconych licznymi frazami. Szerzy się też zjawisko kupowania linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Gdy nieuczciwe praktyki zostaną wykryte, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się ze znacznym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, czasem aż o 30 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że gdy na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o przywrócenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji SEO, jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów. Profesjonaliści momentalnie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko doświadczonym podmiotom.