Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Więcej o WordPress malware.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów oraz witryn internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie wirusów z WordPressa?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Grafiki zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? A może ze strony internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? To zaledwie kilka z popularnych objawów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach niezbędne jest bezzwłoczna reakcja, aby znaleźć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców warto zlecić zawodowcom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony internetowej?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają dokładne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie dalszych ataków. Jeżeli długookresowe zainfekowanie było powodem dodania strony do spisu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują także konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Usunięcie wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taka sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas, stąd kluczowe jest cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]