Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Baza porad Turystyka Zagadnienia związane ze stronami www

Tutaj uzyskasz więcej informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc czasem ciężko odnaleźć się w natłoku informacji o zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której ekspresowo odszukają zabytki i galerie, hotele, motele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Oprócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie czy czar parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o zabytkach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Newsy dodawane na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Szczególnie wartościowa dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego