Antena DVB T – cechy charakterystyczne

Zakupy

Jeśli chcesz nabyć antenę telewizyjną, koniecznie odwiedź tę stronę

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest obecnie niezwykle szeroki. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne teraz w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się także niezwykłą odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy zakupić. Powinno się wiedzieć, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]