Antena satelitarna – jaką telewizję pozwala odbierać?

Zakupy

Znajdź antenę satelitarną na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Znaczna część z nas ma w swoim domu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy od czasu do czasu obejrzeć interesujący film bądź program w telewizji. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która bardzo często określana jest mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się kilka typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Obecnie na ogół konsumenci stosują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, by nie niszczały na skutek działania złych warunków pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co oprócz anteny SAT jest niezbędne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również posiadać specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]