Atuty rolet dzień i noc

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również fantastyczny pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.