Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Sport, hobby, rekreacja Zakupy

Zobacz, gdzie nabyć kaski jeździeckie

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej można kupić 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne atesty, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]