Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

Branża budowlana Zakupy

Jeśli chcesz kupić blachodachówkę, skieruj się na tę stronę.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- oraz wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blachodachówki – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one dobry wygląd nawet po latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi walorami, blachodachówkę trzeba kupować w przetestowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08