Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Jeśli potrzebujesz okiennic wewnętrznych, koniecznie odwiedź ten adres

Projektując wystrój wnętrza, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony i firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Shuttersy – nowinka w europejskim budownictwie

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach i w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz USA.

Dlaczego warto postawić na okiennice ozdobne typu shutters?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nadzwyczaj wytworny wygląd, a więc wpływają na podniesienie wartości domu. Warto dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez użycia żyłek, co właściciele zwierząt czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące żyłki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]