Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Sport, hobby, rekreacja Zakupy

Sprawdź, gdzie zamówić czapsy, wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]