Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Technologie Zakupy

Drukarki 3D znajdziesz na cadxpert.pl/drukarki-3d/

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i maszyny. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D i pozostałe urządzenia Stratasys można praktycznie o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych produktów i usług, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest formą technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową oraz intuicyjną obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można szybko otrzymać jednakowe makiety, do czego dąży się najczęściej w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko wykorzystywane w rozlicznych gałęziach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i precyzyjny, a w trakcie procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie tworzą się zniekształcenia.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]