Jaką funkcję pełnią systemy rynnowe?

Branża budowlana Zakupy

Jeśli potrzebujesz systemów rynnowych, koniecznie wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów jest tworzone?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu bądź pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – które wybrać?

W ofercie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wykonane z różnych materiałów – m. in z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien trzeba więc skonsultować z ekspertem.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08