Kiedy używać odzieży i bielizny kompresyjnej?

Sport, hobby, rekreacja Zakupy

Jeśli chcesz zamówić bieliznę kompresyjną, skieruj się tutaj.

O odzieży termoaktywnej słyszał praktycznie każdy, aczkolwiek nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bowiem ten termin na ogół łączony z akcesoriami stosowanymi w rehabilitacji. W tym wpisie przedstawimy tę kategorię odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na wydajność ćwiczeń osoby, która ją zakłada.

Sportowa odzież kompresyjna – lepsze ukrwienie mięśni i szybsza ich regenerację

Odzież oraz bielizna kompresyjna to wyspecjalizowane produkty, które posiadają liczne cech korzystnie oddziałujących na komfort ćwiczeń. Taka odzież dokładnie przylega do skóry co powoduje, że oplecione nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta z reguły bezszwowa odzież, przyczynia się do szybszego usunięcia “zakwasów” ze zmęczonych mięśni oraz do lepszego ukrwienia i dotlenienia tkanek. Dobrej klasy odzież uciskowa w gorące dni nie pozwoli na przegrzanie organizmu, natomiast w zimowe miesiące sprawnie ochroni go przed chłodem. Ta cecha ubrań kompresyjnych umożliwia stosowanie ich zarówno przez sportowców preferujących treningi outdoorowo, jak i tych ćwiczących pod dachem klubu fitness. Inną nadzwyczaj istotną cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, ponieważ osłabia ona wstrząsy oraz drgania mięśni, często powracające w czasie treningów o charakterze siłowym.

Właściwie dobierz rozmiar bielizny oraz odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna opracowana jest głównie do korzystania z niej w trakcie energicznego treningu. Na przykład koszulki o właściwościach kompresyjnych wzmacniają mięśnie brzucha i pleców, a także umożliwiają stosowną wentylację, natomiast spodnie kompresyjne normują pracę tkanki mięśniowej kończyn dolnych, a co za tym idzie pomagają biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników. Zawodowi sportowcy, skupieni na treningu mięśni całego ciała nieraz korzystają z kombinezonów kompresyjnych, natomiast przeciętni bywalcy klubów fitness zwykle polegają na zestawie koszulka + spodenki. Getry lub skarpetki kompresyjne można ubierać na czas treningów, jednak zaleca się korzystać z nich raczej zaraz po ćwiczeniach, żeby szybciej odbudować mięśnie. Istotne jest też, żeby prawidłowo dobrać rozmiar odzieży czy bielizny kompresyjnej, tak aby nie powodowała zbyt silnego ucisku, który mógłby mieć niekorzystny wpływ na przepływ krwi. Odzież kompresyjną męską oraz damską można zamówić w sklepach sportowych.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]