kontenery otwarte, kontenery stalowe

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Zakupy

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się dużą trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Kiedy warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte używane do przewozu i gromadzenia odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]