kapsułki nespresso zamienniki

Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Tematyka żywnościowa Zakupy

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Roma, Venezia i Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, suszonych owoców czy czekolady. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Chocolate, Carmel, Hazelnut oraz Vanilla.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]