Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Branża budowlana Zakupy

Jeśli szukasz kontenerów stalowych, zobacz tutaj

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy okien i drzwi, złom, gruz, jak również zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]