Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Branża budowlana Zakupy

Szukasz kontenerów na odpady? Sprawdź ekombud.pl

Nie wszystkie śmieci powinny być wyrzucane do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które są generowane w trakcie różnych renowacji i prac budowlanych, a także odpadów przemysłowych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć komplikacje powiązane z magazynowaniem oraz przewozem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najprostsze kontenery otwarte są przystosowane do magazynowania i transportu gruzu, starych mebli, opakowań i pokrewnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są także kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak wióry metalowe, granulaty bądź trociny. Ich załadunek usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich firm?

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze podmioty. Pośród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, jak również różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu i odpadów wielkogabarytowych. Odnajmują je one klientom, a po napełnieniu transportują do miejsca legalnego ich przechowywania bądź recyklingu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]