Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w listwę podłogową

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i chronią najniższą część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]