wosk do drewna, środki do konserwacji drewna

Ług, bejca i woski do podłóg – czym można zabezpieczyć drewno?

Branża budowlana Zakupy

Środki do impregnacji drewna to produkty używane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego należy konserwować nimi meble?

Środki do konserwacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie stosowany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową oraz wiele innych elementów. Z kolei preparaty używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej wytrzymały na eksploatację i uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w należyty sposób – myć przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]