Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

Zakupy

Szukasz mopów do mycia podłóg? Kliknij tu

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma służyć do mycia posadzki o dużej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Wiadro i mocny trzonek – istotne akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Nieomal równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. W trakcie czyszczenia ogromnych powierzchni zalecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]