Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Zakupy

Tutaj zamówisz mydło dezynfekujące

Nawet do 5 milionów bakterii może bytować na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy wywołujące poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zwykle to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest niezbędny

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Regularnie używane jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu posiłków z mleka, jajek oraz mięsa (głównie z drobiu), ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]