Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Tutaj zobaczysz przykłady z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten moduł osłony okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bo to w salonie ludzie spędzają większą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie wygodny. Dowolność zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezwykle łatwa pielęgnacja

Opcja kontroli dostępu światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże także z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich konserwacja jest nadzwyczaj prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się również w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]