środki do czyszczenia elewacji, środki do mycia elewacji

Środki do usuwania farby olejnej – czyści nawet chropoate powierzchnie

Zakupy

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na murach i ścianach budynków bardzo przybrał na sile. Na ogół mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego często hasła te zawierają treści rasistowskie bądź wulgarne. Nic zatem dziwnego, iż właściciele lub administratorzy budynków czynią wszystko, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu przeważnie postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże pochłania sporo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest zastosowanie preparatu do usuwania farby.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie tychże środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że środki tego typu umożliwiają czyszczenie nawet bardzo chropowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla środowiska i ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na nałożeniu ich na elewację obiektu – w tym celu trzeba użyć dużego pędzla bądź wałka. Po godzinie środek trzeba wypłukać wodą bądź zmyć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znaleźć się w wyposażeniu wszelkich ekip czyszczących, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to głównie fasady nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Małe opakowanie preparatu przyda się też właścicielom domów jednorodzinnych, firm czy sklepów. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]