Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Odpowiedni stolik kawowy musi być wygodny w użyciu i funkcjonalny. Wypada także pamiętać, że stanowi on interesujący detal wystroju domu. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku typów stolików. Który jednak będzie najlepszy?

Jak dobrać stosowny stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika trzeba rozważyć parę czynników. Czy w trakcie picia kawy czytamy np. czasopisma bądź książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń domu? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dopasowanie stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze wykorzystać niedużą powierzchnię mieszkania, ale też w prosty sposób utrzymać w nim czystość. Można zastanowić się także kupnem stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć kupno stolika z kolistym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Popularnością mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki o kształcie hexagonu można swobodnie zestawiać z większą ilością elementów. Z kolei osobom, które często pijają kawę w dużym towarzystwie, zaleca się ławy bądź stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to powinno się rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, na przykład wyprodukowanego z europalet. Interesującym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika do kawy powinien sięgać wysokości siedziska, to znaczy mniej więcej 50-55 centymetrów. Jeśli zamierzamy umieścić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do wysokości podłokietnika.