Uchwyty samochodowe na boksy dachowe

Zagadnienia motoryzacyjne Zakupy

Zobacz, gdzie nabyć uchwyty samochodowe

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz sam montaż powierzyć fachowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, kajaki czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo klapie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]