Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Zakupy Zdrowie

Kup aparat do presoterapii na carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody rękaw uciska kończynę, wspomagając tak krążenie limfy. Jest sporo powodów do wypróbowania presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się także bardzo popularna w świecie sportu, najczęściej jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne urządzenia do masażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości użycia urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Teraz osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, dlatego bez problemu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi choroba nowotworowa czy miażdżyca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]