Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Zdrowie

Znajdź aparaty do ultradźwięków na www.bardomed.pl.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]