Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Zdrowie

Zamów aparaty do magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na spore rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]