Atuty oczyszczaczy powietrza

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zdrowie

Polacy powoli nabierają świadomości, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5, roztocza, dym tytoniowy czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.