Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zdrowie

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie świeżości wywołują jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze środowisko i zdrowie, łagodzą nieprzyjemne zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź emitowania ogromnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, jak ekrany, kopiarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym papierosowy czy szkodliwe wirusy i bakterie. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie chronicznego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, szpitalach, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.