Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Zdrowie

Korekcja starczowzroczności. Dowiedz się więcej na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość czytania gazet, użycia telefonu komórkowego czy komputera, rozwiązywania krzyżówek oraz podejmowania szeregu powszednich czynności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej kompletnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie okularów, niemniej jednak powoduje to trudności. Soczewki do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, a modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe. Doskonałym wyjściem może być tym samym pozbycie się presbiopii w wyniku zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Dlaczego jest konieczne?

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie wielu problemów przy wykonywaniu niezbędnych, najprostszych czynności. Jednostki mający tę chorobę (trzeba zaznaczyć, że nieraz pierwsze objawy starczowzroczności manifestują się zaraz czterdziestce) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z komputera, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) czy robieniem zakupów (wręcz uniemożliwia przeczytanie opisu artykułu). Prócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość lepszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Trzeba też pamiętać, że wada ta się nieustannie pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie sposoby są możliwe?

Poza korekcją za pomocą szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, by w trakcie jednego zabiegu zupełnie wyeliminować wadę w obu oczach.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]