Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowie

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – gdy pasta nie pomaga

Czyszczenie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, nakładki, paski), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Dentyści szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po 3 zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest także właściwe dobranie PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Znakomite rezultaty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.