Kursy – pierwsza pomoc

Zdrowie

W naszym kraju każdego roku traci życie parę tysięcy ludzi wyłącznie z tego powodu, że świadkowie wypadku nie umieją udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Odpowiedzią na tak smutne statystyki jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego reagowania w chwili zagrożenia życia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Szkolenia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Zajęcia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania różnego rodzaju treningów z pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Zagadnienia, jakie pojawią się w czasie szkolenia, są uzależnione od wspólnych uzgodnień organizatora z odbiorcami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku oparzeń elektrycznych czy porażenia prądem.