Masz problemy z widzeniem? Rozważ korektę laserową wzroku

Zdrowie

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących laserowej korekcji Kraków? Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Praca w przeróżnych zawodach, komfort w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach wciąż wzrasta, na co wpływ ma z pewnością niesłychanie niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, bowiem stanowią czwartą (tuż po zaćmie, jaskrze oraz zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku – czy warto?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej centrum można osiągnąć fenomenalne efekty. Podnosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast usunąć problem nadwzroczności. W tej chwili bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego formowania, a zarazem minimalizuje zagrożenie uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia wiele czynników. Kluczowe to z pewnością dokładność, mała inwazyjność, efektywność i prawie nie występujące ryzyko powikłań. Wypada napomknąć także o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz odmówić leczenia

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w niektórych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności karmienie piersią oraz ciążę, nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]