Na czym polega endodoncja mikroskopowa?

Zdrowie

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym tematem. Dziś zaś, stosując nowoczesne narzędzia i – co najważniejsze – efektywne leki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, że leczenie okaże się całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, kiedy pojawi się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich narzędzi, przez co lekarz jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych tkanek uzębienia. Warto przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko bardzo złożonych technicznie narzędzi. Których?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Obok narzędzi ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku dentysty, ograniczając niemal całkowicie ryzyko różnego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji ułatwiają specjalne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty i polepszenie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeśli będzie ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi akcesoriami oraz zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci piszą w sieci.