fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

O leczeniu falą uderzeniową

Zdrowie

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego typu. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, jak ostroga piętowa, bóle nadgarstka, tzw. łokieć tenisisty czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]